Ana sayfa Motosiklet B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilen Motosikletler

B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilen Motosikletler

Araba ehliyetiyle kullanılabilen 50cc motosikletler.

Bu yazımızda otomobil ehliyetleriyle kullanılabilen 50cc lik, piyasada alınabilecek motosikletleri sıraladık. Türkiye piyasasında bir tek 50cc segmentinde bu motosikletler yer almamaktadır. Bu listede rahatlıkla bulabileceğiniz temiz iyi performanslı motosikletleri yer almakta…
Daha fazla motosiklet konulu makaleleri için buraya tıklayınız.

1-  Kuba RX 9 50

Kuba’nın birden fazla 50 cc tarzı motosiklet çeşitleri bulunmaktadır. En çok rağbet gören ise RX9 50 modelidir. Cafe Racer tarzındaki tasarımı antika bir görünüm kazandırıyor, bu sayede de sokaklarda gözler motorun üzerinden eksik olmuyor. Şehir içi kullanımlarda ideal olan bu motosiklet yakıt tüketimi konusunda kullanıcısını hiç üzmemekte. Ancak parçaları kullanıcısına – iyi bakılmadığı takdirde – sıkıntı yaşatabilir. Özellikle tekerleklerindeki şambrelin patlaması çokça görülmektedir…
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler kuba rx9
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler kuba rx9

2-  Kuba Trendy 50

Güzel bir tasarıma sahip olan Trendy 50, ufak ve şirin gözükmesinden ötürü kadınlar tarafından çok rağbet görmektedir.
Dijital bir ekrana sahip olması, az yakması ve rahat bir sürüş sağlaması öne çıkan özelliklerindendir. Aynı zamanda 50cc lik her motosiklette olmayan arka tarafında küçük bir çanta da bulunmaktadır. Tasarım olarak keskin hatlardan çok oval bir yapıda dizayn edilmiştir…
B sınıafı ehliyetle kullanılabilen motosikletler Trendy 50

3-  Kuba Ege 50

Bu modelde Kuba tasarım olarak keskin hatlar kullanmayı tercih etmiş. B Sınıfı Ehliyet ile kullanılabilen bu motosiklet, şehir içerisinde ulaşım ihtiyacınızı yeteri kadar karşılayacaktır. Zengin bir gösterge paneline ve rahat bir seleye sahip olan bu motosiklet ile 2 kişi birden rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz.
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler Ege 50

4-  Kuba Fighter 50

Standart bir scooter Motosiklet tarzında olan bu motosiklet ile şehir içerisinde rahatlıkla yolculuk edebilirsniz. Her scooter tarz motosiklette olduğu gibi bu motorda da sele altında rahatlıkla kask, eldiven vs. koyabileceğiniz küçük bir bölmesi yer almaktadır. 50cc olmasına rağmen güzel hız yapabilmektedir.
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler fighter 50

5-  Kuba Dragon 50

Manuel vitesli 50cc değerinde b sınıfı ehliyetle kullanabileceğiniz bu motosikletin tasarımı da çok güzel dizayn edilmiş. 2 kişi sıkışmadan rahatlıkla binip şehir içerisinde yolculuk edebilirsiniz. Vitesli motosiklet kullanmayı öğrenebileceğiniz en ideal motorlardan birisidir. Bu motosikleti almayı düşünenlerin bilmesi gereken en büyük noktalardan birisi, yakıt göstergesi bu motorda bulunmamakta. Bu yüzden tahminlerle saçma bir şekilde ne kadar benzininiz kaldığını hesap etmek durumunda kalabilirsiniz.
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler Dragon50

6-  Honda Today

50cc Motosikletlerin en kaliteli olanı Honda Today diyebiliriz. Kullanıcılarından tam puan alan bu motosiklet ne yazık ki 2011 yılına kadar üretilmiş. Bu yüzden alacağınız en genç Today 2011 model olacaktır. 2. el piyasasında az ve yorulmadan kullanılmışlarını bulmak mümkündür. Gerçek bir klasik motosiklet görünümüne sahip olan bu motor, şehir içerisinde ulaşım ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Eğer 2011 model bir motosiklet size eski geliyorsa ve en kaliteli 50cc motosikleti alacağım diyorsanız 9. sıradaki Peugeot ve 12. sırada yer verdiğimiz Yamaha modellerini inceleyebilirsiniz.
B sınıfı ehliyetle kullanılan motosikletler

İlginizi Çekebilir:  4000tl - 5000tl Ye Alınabilecek Motosikletler

7-  Kral Motor KR-44 Pion 50

Göz alıcı bir tasarıma sahip olan scooter tarz motosikletlerden birisi de Kral Motor markasının üretmiş olduğu Pion 50 modelidir. Bu motosikletin en güzel yönü 2 tane bagaj kısmının bulunması oluyor. Birisi sele altında ve diğeri de arka kısımda yer alıyor. 50cc Motor hacmine sahip olmasına rağmen güzel bir güç performansı kullanıcılarına sunmaktadır. Şehir içerisinde sıkıntı çıkartmadan yolculuk yapabileceğiniz bir motosiklet…
B sınıfı ehliyetle kullanılan motosikletler


8-  Mondial 50 Revival

Sade ve hoş bir tasarıma sahip bir motosiklet. Şehir içerisinde işe giderken, alışverişe giderken vs. rahatlıkla kullanabilirsiniz. Türkiye piyasasında servis ağı en geniş motosiklet markası olması nedeniyle bir sorunla karşılaştığınızda, rahatlıkla servisini bulup sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motoiskletler22 e1563279589744 - B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilen Motosikletler


9-  Peugeot Kisbee 50

Daha çok Peugeot markasını Otomobillerde duymaya alışık olsak da motosiklet sektöründe de kendini göstermekte olan bir markadır. Kisbee 50 modeli önden bakıldığında bir peugeot otomobil tasarımını hatırlatıyor. Listemizin en güvenilir ve en sağlam motosikleti diyebiliriz. Eğer maddi durumunuz yerineyse 50cc kategorisinde yeni model bir Kisbee 50 almanızı kesinlikle öneririz.

50cc lik motosikletler


10-  RMG Moto Gusto Rapid 50

B sınıfı ehliyetle alınabilen motosikletler


11-  SYM Orbit II 50

Tasarım ve büyüklük açısından güzel bir 50cc lik motosiklet. Ancak hız konusunda sizi üzebilir. Diğer 50cc lik motorlara nazaran biraz daha yavaş gitmektedir.

B ehliyettle kullanılan motosikletler


12-  Yamaha Neos

Güzel bir markanın güzel motosikleti, Yamaha Neos, 50cc kaliteli, B ehliyetle kullanılabilen motosiklet arayanlar için tasarlanmış bir scooter motosiklet. Hoş ve zengin bir dijital gösterge paneline sahip. 2 kişi için rahat bir koltuğu bulunuyor. Bu Listenin en kaliteli ve kullanışlı motosikletlerinden başta geleni diyebiliriz. Peugeot Kisbee 50 modelinde de dediğimiz gibi; eğer maddi durumunuz yetiyorsa 50cc için tercih edebileceğiniz en iyi iki motosikletten biri…

İlginizi Çekebilir:  En Pahalı Motosikletler

B sınıfı ehliyetle kullanılan motosikletler


13-  Yuki YB50QT-3 Casper

Güzel bir bir tasarıma sahip. Birçok scooterde bulunmayan güzel, zengin bir ön bölüm yer almakta. Bardak koyma, Usb şarj yeri vs. ön bölümde bulunuyor. Kullanıcılarından çokça arıza şikayet alan bir motosiklet… Almadan önce yine düşünülmesi gerekir.

B sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler fighter 50

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bildirim Al  
Bildir