Ana sayfa Ev Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev dekorasyonu konusunda pek çok fikir ortaya atılmaktadır. Bu fikirler konusunda birçok tartışma söz konusu. Ev dekorasyonu basit gibi görünse de özen isteyen bir işlemdir. Bundan dolayı yapılacak basit hatalara dikkat edilmesi gerekiyor.

 

  • Sade Renkler Seçilmeli

Sade duvar renkleri seçmek her zaman en iyi tercih olacaktır. Çünkü duvar renkleri oldukça göze çarpıyor. Hatta ilk dikkat edilen bölümlerdir diyebiliriz. Bundan dolayı sakin tonlar evinizin daha iyi bir görünüm elde etmesini sağlar.

 

  • Tasarım Kontrast

Yakın renkler her zaman birbirine hoş durmaz bu çok yanlış bir düşünce olmaktadır. Dekorasyon tasarımlarında Kontrast oldukça önemlidir. Bundan dolayı renk konusunda iki kere düşünmeniz gerekir. Günümüzde zıt renklerin birbirine daha çok yakıştığını söyleyen kişilerde mevcuttur.

 

  • Halı Seçimi

Halı seçimi dekorasyon konusunda oldukça önemli bir unsurdur. Halı alırken halıların tüm ev ile uyumuna dikkat etmeniz gereklidir. Renkli seçimlerin yapıldığı bir eve gidip koyu bir renk almak odayı boğmak anlamına gelecektir.

 

  • Boyutlar

Gereğinden büyük ya da küçük eşyalar almak can sıkıcı bir durum olacaktır. Odamızın boyutunu göz önünde bulundurarak mobilya seçmek en idealdir. Küçük bir odaya büyük mobilya seçimi gibi hataları asla yapmayın. Tamamen birbiri ile uyumlu eşyalar seçmek ortamın görkemini daha da çok yansıyacaktır.

 

  • Aydınlatma

Evlerde yapılan dekorasyon hatalarından birisi de yanlış ya da yetersiz aydınlatma durumları olmaktadır. Aydınlatmanın kötü olması tasarım çirkinliğinin yanı sıra göz sorunları gibi sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Bundan dolayı bu faktöre çok dikkat edilmesi gerekiyor. Ev tasarımı yapmak kolay bir iştir ancak özen ister ondan dolayı mutlaka bu duruma dikkat etmeniz gereklidir.

İyi tasarımlar sabırlı çalışmalar sonucunda ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir:  Banyo İçin Alınabilecek Güzel ve Dekoratif Eşyalar

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bildirim Al  
Bildir