Ana sayfa Notebook Lenovo ThinkPad Tavsiyesi

Lenovo ThinkPad Tavsiyesi

                5de8a9758a6724.00444604 igpfhqonlmkje 500 300x300 - Lenovo ThinkPad Tavsiyesi

Lenovo ThinkPad Tavsiyesi

Lenovo Thinkpad serisi Lenovo firması tarafından piyasaya sürülen bir notebook grubudur.Bu yazımızda L590 20Q7001FTX serisinden bahsedeceğiz. alinabilirler.com olarak tavsiye ettiğimiz bir ürün olan bu notebooktan bahsetmeden önce bizi cezbeden özellikleri hakkında kısa bir bilgi verelim. Şarj kapasitesi ve işlem yükünüze göre çalışma hızını düzenleyen işlemcisi ve taşıma açısından cihazın ağırlığı bizi bir hayli etkilemiş bulunmakta.

İşlemci Performansı

İşlemci hızı 1.80 Ghz olan cihaz turbo boost modu ile 4.60 ghz hızına kadar yükselebilmektedir. Bu size mobil kullanımda şarj konusunda avantaj sağlamakta. Düşük ve güç tüketmeyen bir işlem ile ilgilenirken işlemci minimum hızda çalışarak batarya tüketimini minimum düzeyde tutmaktadır. Bu sayede kullanıcıya göre şekil alan işlemci hızı ve batarya sayesinde beğenileri toplamakta. Intel Core i7 8565U işlemci modeli nedeni ile 8 mb ön bellek ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için maksimum veririmliği sağlamaktadır.İşlemcinin desteklediği maksimum ram 64 gb olarak belirlenmesi sayesinde notebook aldığınızda yükseltme işlemi uygulayabilirsiniz.

Ram Performansı

8 GB DDR4 2666 mhz hızında ram ile gelen cihaz yukarıda da bahsettiğimiz gibi 64 GB ram boyutuna kadar yükseltme sağlayabiliyorsunuz. Cihaz işlemci performansı ve ram performansı ile birleştiğinde maksimum performans için üretilmiş bir cihazdır.

Cihaz Hakkında Diğer Bilinmesi Gerekenler

Cihaz custom olarak 256 GB SSD kullanmakta. Usb 2.0 ve 3.0 bağlantı noktaları sayesinde yanınızda taşıayacağınız bir harici diske verilerinizi hızlıca aktarabilirsiniz. Böylelikle 256 GB hafızayı sadece sürekli kullanmanız gereken dosyalar ve programlar için ayırabilirsiniz. Günümüzde bulut depolama teknolojileri sayesinde fotoğraf ve video arşivlerinin online olarak yapılması sebebi ile hafızanın yeteceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle yükseltme yapmasanız bile yeterli hafıza notebookda bulunmakta. 100/1000M ethernet girişini kullanması sebebi ile kablolu bağlantı sağladığınız durumlarda maksimum miktarda ve ağın desteklediği maksimum hızda veri aktarımını sağlamaktadır. Cihazın 4k desteği sayesinde videolarınızı kalite kaybı yaşamadan izleyebilirsiniz. Bizim bir çok kullanıcı açısından yeterli gördüğümüz cihaz yüksek boyutlu oyunlar hariç yeterli bir kullanım sunmaktadır. Oyun oynuyorsanız ve bu özellikler sizin isteklerinizi karşılamadıysa buraya tıklayarak diğer bilgisayar tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Monster Abra A5 Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bildirim Al  
Bildir